Mangeårig frivillig i OFA, Rune Maynard Hansen – med selskap av både datter og hund var på Helgeren i dag. Flott sol, og nordavind…. Da er fisket ofte tregt her, og det som teller er turen, mener Rune – fisk er for bonus å regne da. På Helgeren kan man sitte lenge for å få napp, men når det først går på noe – så kan det til gjengjeld være svært!
Isen på Helgeren er fortsatt 50 cm utpå vannet, men ved land må man passe ekstra godt på nå.

Vår ferske Områdeansvarlig for prosjektet Fiskejenter i Marka, Silje Marie Gran-Olsen, var også på isen i finværet i dag.
Rapport fra Silje: Var ute og prøvde lykken på Elvann og Langvann i dag. Strålende vær og godt selskap, men dårlig bett. Var flere på isen i dag, men det så ikke ut til at fisken ville ta. Møtte ei hyggelig dame på 72 som kunne fortelle at hun hadde vært frivillig i ofa tidligere, og hun kunne fortelle om gode fiskeplasser og gaupespor og opplevelser i skogen ved langvannet.
Fisket både med røyeblink og mormyscka, og mark og maggot, men fiskelykken uteble.
Vi fikk delt litt banankake og kaffe oss i mellom, og kost oss på isen, men det blir nok en tur til hit før isen går!

Fortsatt ca 30 cm is både på Elvann og Langvann.

På Søndre Heggelivann var det også noen pilkere i dag. Denne trivelige karen hadde overnattet i telt sammen med en kamerat. Han hadde tatt en ørret og et par abbor i går, men tregt fiske her også i dag. Det ble en hyggelig prat i sola 🙂
Noen pilkere, men enda flere skigåere ved Søndre Heggelivann
Søndre Heggelivann